VELUX’den: Yeni nesil INTEGRA® Çatı pencere sistemleri

VELUX tüm elektrik aksamı üzerinde bulunan uzaktan kumandalı çatı penceresi INTEGRA®’nın yeni nesil geliştirilmiş modelini piyasaya sürdü. Daha önce kızılötesi teknolojisiyle kumanda edilen INTEGRA® model çatı pencereleri artık radyo frekansı ile çalışan ve io-homecontrol® teknolojisi ile tüm akıllı ev sistemlerine uyumlu şekilde geliştirilmiştir. Bu yeni sistem ile evinizdeki tüm uzaktan kumandalı çatı pencereleri ve perde seçeneklerini, tek bir uzaktan kumandayla ve evinizin herhangi bir noktasından kontrol edebilmeniz mümkün.

Ayrıca akıllı çatı pencereleri, perde seçenekleri, panjur ve gölgelikler istediğinizde evinizin doğal gün ışığı, temiz ve taze havayla dolmasını sağlamak için kendi kendilerine “düşünecek” şekilde de programlanabiliyorlar. Nasıl mı? Yatak odanızın sabah temiz havayla dolması ve gece olunca storların otomatik olarak kapanması için çatı pencerelerinizi ve storlarınızı kendi belirleyeceğiniz saat ve günlere göre programlayarak…Yağmurdan bile endişe etmenize gerek yok, çünkü entegre yağmur sensörü sayesinde çatı pencereleri ilk yağmur damlasıda otomatik olarak kapanıyor.

Tek bir uzaktan kumandayla evin herhangi bir noktasından bir veya daha fazla çatı penceresi, perde seçeneği, panjur ve gölgeliği kontrol etmek mümkün. Ayrıca, uzaktan kumandanın üzerinde yer alan durum göstergesi ile, çatı pencereleri, perde, jaluzi, stor, panjur ya da gölgeliklerin açık-kapalı, aşağıda-yukarıda gibi konumları ve durumları hakkında bilgi almak da mümkün. Böylece evden çıkmadan önce, tüm evi dolaşıp çatı pencerelerini kapatmak veya jaluzileri indirmek artık tarihe karışıyor.

VELUX Pazarlama Koordinatörü Banu Ponce, VELUX’ün sunduğu bu yeni teknolojiyi şöyle anlatıyor: “Uzaktan kumandalı çatı pencereleri ve perde seçenekleri bu güne dek elle ulaşılamayan yükseklikler için ideal çözümler idi. Oysaki yeni nesil INTEGRA®’nın sağladığı akıllı çözümler, açma ve kapama gibi pratik sorunları çözmekten çok daha fazlasını sağlıyorlar. Bu ürün serisi geleceğin evleri için konfor, iç mekan iklimi ve enerji tasarrufu açısından vazgeçilmez bir seçenek olacak.”

Entegre zeka

Yeni nesil INTEGRA® çatı pencereleri kolay kurulum ve kullanım özelliklerine sahiptir. Yeni ve geliştirilmiş INTEGRA çatı pencereleri, evinizdeki mevcut 220V’luk elektrik sistemine doğrudan bağlanabildiğinden, bir elektrikçinin yardımına ihtiyaç olmadan kolayca uygulanabilir. Uzaktan kumanda, kablosuz io-homecontrol® sistemiyle uyumlu, güvenli radyo teknolojisi ile çalışmaktadır. Ev içinde ideal gün ışığı ve ısı dengesi elde etmek için çatı pencereleri, perde seçenekleri, panjur ve gölgelikler birbirleriyle uyum içinde ve tek bir kumanda ile kontrol edilebilirler. Böylece dışarıdaki hava şartlarına göre ev içindeki iklimi daha rahat kontrol edebilir ve enerji verimliliği sağlayabilirsiniz.

Uzaktan kumandada yer alan kişisel programlama özelliği ile INTEGRA® çatı pencerenizi ve elektrikli perdenizi örneğin, taze ve temiz havada uyumak için akşamları perdeyi kapatacak ve çatı penceresini açacak şekilde programlayabilirsiniz. Daha sonra, uyandığınızda odanızın soğuk olmaması için gün ağarırken otomatik olarak perdeyi açılmak ve pencereyi kapanmak üzere programlayabilirsiniz. Pencereler ayrıca zaman ayarlı olarak da açılıp kapanacak şekilde ayarlanabilir, böylece yemek yaparken mutfağınızı sadece 10 dakikalığına havalandırmak istediğinizde, pencereler bunu kendileri otomatik olarak yaparlar.

Uzaktan kumandalı çatı pencerelerinizi veya perde seçeneklerinizi nasıl programlayacağınız ihtiyaçlarınız, mevsim şartları veya sadece ruh halinize göre tamamen sizin seçimlerinize bağlıdır. Yeni nesil INTEGRA® çatı pencereleri tüm elektrikli VELUX perde seçenekleri, panjur ve gölgelikler ile uyumludur. Uygulaması kolay ve gizlenmiş kablo sistemiyle son derece dekoratiftir.

Ayrıca, eviniz io-homecontrol® uyumlu akıllı ev sistemi altyapısına sahipse, diğer oda ışıklandırmaları, televizyon ya da hi-fi aygıtlarınızı da yeni nesil INTEGRA® uzaktan kumandasıyla açıp – kapatma veya programlama imkanınız olacaktır. Bu size, evden çıkarken, tüm elektronik aygıtlarınızı kolayca tek bir kumanda ile kapatma olanağı tanıyacak ve böylece enerji tüketiminiz azalacaktır.

Mevcut pencerelerinizin yenilenmesi

Geleneksel, manuel çatı pencerelerinizi yeni nesil INTEGRA® uzaktan kumandalı pencerelere dönüştürmek şimdi çok kolay. VELUX bu ihtiyaca da cevap verecek çok kapsamlı bir kit sunuyor. Bunun için sadece manuel kontrol edilen VELUX çatı pencerenize gelişmiş motor, uzaktan kumanda ve yağmur sensörü içeren bir “akıllı sisteme dönüşüm kiti” eklemeniz yeterlidir. Bu kit ile yeni nesil INTEGRA® çatı penceresine ve bu pencenin tüm özelliklerine sahip olursunuz.


Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için www.velux.com.tr web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

About author View all posts

admin

2 CommentsLeave a comment

  • uzun zamandır çatı pencerelerini araştırıyorum.anlamadığım neden fiyatları sır gibi saklanıyor.hiçbir sitede fiyat göremedim.sonuçta ölçüleride belli neden yok.

  • türkiyede baska yerde subeniz olup olmadigi hakkinda hic bilgi bulamadi.ölcüler ve fiyati hakkinda da bilgi yok ben almanyadan ariyorum bilgilenmek isterim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.