Hürsan’dan Doğalgaz ve Tüple Çalışan Şömine

1995’ten beri Türkiye’nin tek şömine firması olma özelliğini koruyan Hürsan Anonim Şirketi, doğalgaz ve tüp gazla çalışan Amerikan Vermont Castings şöminelerini ithal ederek, satışa sundu. Şömineleri özel tahta kabı ve kendi ürettikleri mermer çerçeveleriyle piyasaya sunan Hürsan yetkilileri, taleplere cevap vermekte zorlandıklarını söylediler. Yaklaşık 200 çeşit şömine tasarımıyla tüm evlere hitap eden Hürsan, Türkiye’de doğalgazlı ve LPG’li şömine üretmeye başladı. Şöminelerin içine yerleştirilen bu sistem, her çeşit şömineye uygulanabiliyor, böylelikle yakıttan tasarrufta bir adım öne geçiyor.

Hürsan A.Ş.’nin kurucusu, ısıtma uzmanı Makine Mühendisi Ali Araptarlı, şöminelerinin fiyatlarının 1500-2000 dolar (yaklaşık 170-200 milyon lira) arasında değiştiğini söyledi. Bacasız şöminelerin 80-200 metre karelik alanları rahatlıkla ısıttığını ve sağlığa hiçbir zararı bulunmadığını belirten Araptarlı, bunun ABD Gaz Birliği tarafından, raporlarla da kanıtlandığını söyledi. Bacasız şömineleri Avrupa�dan önce Türkiye’ye ithal ettiklerini belirten 22 yıllık firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Araptarlı, �Amerikan Vermont şömineleri özel baca açma imkanı olmayan mekanlar için ideal. Gaz kaçaklarına karşı da son derece duyarlı bir emniyet sistemi bulunuyor. Otomatik olarak çakmaklı ve kullanımı son derece rahat� dedi. Araptarlı, bacasız şöminelerin yanı sıra yine Amerikan malı olan ve son derece kısa sürede ısıtma özelliğine sahip bacasız sobaların da 1500 dolar karşılığında satıldığını belirtti. Ali Araptarlı, ayrıca kendi üretimleri olan yüzde 100 yerli şömineleri de Türkiye�nin yanı sıra Rusya’dan Libya’ya kadar ihraç ettiklerini anlattı.

Ayrıntılı bilgi için; www.hursansomine.com

Kaynak : Hürriyet

About author View all posts

brc

1 CommentLeave a comment

  • doğal gaz ile çalışan şömineleri Tühkiye’ye getikmeniz çok memnun edicidir.Bizler niye kullanmayalım. Ben de evimde kullanmak istiyorum. İSTANBUL Halkalı da oturuyorum.kapasite ve geniş bilgi rıca ediyorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.