Doğru Aksesuarlarla Tek Bir Mekanda Birçok Alan Yaratın

Küçük mekanları rahat ve etkin kullanım alanları olarak düzenlemek her zaman kolay değil. Özellikle de birkaç farklı alan yaratmak istediğinizde iş daha da zorlaşır. Tek bir mekanda birçok alan nasıl yaratılabilir? Doğru aksesuvarlar ve mobilyalarla yaşam alanınızı ihtiyaçlarınıza göre düzenleyeblirsiniz. Üstelik yüksek tavanlı evlerde, fotoğrafta olduğu gibi, yatak odanızı asma kata taşıyarak da mekan kazanabilirsiniz. Alanları belirlemede kullanabileceğiniz aksesuvarları ve dikkat etmeniz gereken detayları sizin için biraraya getirdik. 

1. İhtiyaç duyduğunuz alanları belirleyin. Önemli olan klasik kullanım şekillerinde dekorasyon değil, sizin ihtiyaçlarınıza uygun mekanlar yaratmak.

2. Dekorasyonda bir şablon ve denge tutturabilmek için mobilyalarda düz çizgiler tercih edin. Şüphesiz yuvarlak mobilyalarınız da olabilir ama temelde düz parçaları seçmeye çalışın.

3. Mobilyalarınızı mekana boyut kazandırarark rahat kullanabileceğiniz şekilde yerleştirin. Mesela koltuğunuzun arka tarafına bir ofis alanı yaratabilirsiniz.

4. Koltukları oturma grupları olarak yerleştirerek alanların bölünmesinde kullanabilirsiniz.

5. Mekanı farklı alanlara bölerken kullanabileceğiniz bir diğer aksesuvar da halı ve kilimler.

 

Kaynak: The Selby

About author View all posts

chiydem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.