Cem Yılmaz’ın Sahne Arkası ve Sadeleşmiş Ev Hayatı


Sahnede gördüğümüz Cem Yılmaz binbir karakter; oyuncu, komedyen, müzisyen, yönetmen, karikatürist… Bir de göremediğimiz sahne arkası var. Projelerini hazırladığı, dinlendiği, arkadaşlarını ağırladığı evi Cem Yılmaz’a dair en merak edilenler arasında. Bir sürü soru var kafamızda; nasıl bir ortamda yaşar, dekorasyon tarzı nedir, hangi aksesuarları tercih eder, duvarlarında hangi sanatçıların tabloları yer alır ve kitaplığında hangi kitaplara yer verir… Levent Loft’un en üst katındaki dairesini In Style Home aracılığıyla keşfediyoruz. 

Evin dekorasyonundan sorumlu iç mimar Deniz Duru’nun rehberliğindeki turda öğrendiğimiz ilk şey, Cem Yılmaz’ın villası tadilatta olduğu için bu eve taşınmaya karar vermiş olduğu. Ancak zaman içinde mekanı çok sevmiş ve burayı da yavaş yavaş düzenlemeye başlamışlar. Deniz Duru’ya göre Cem Yılmaz “yaşamı kolaylaştırmayı seven, ne istediğini iyi bilen biri” ve o yüzden çalışması da çok zevkli.

Koleksiyon merakı olduğunu bildiğimiz Cem Yılmaz’ın salon duvarında iki adet orijinal Jean – Michel Basquiat baskıları bulunuyor. Ayrıca Burhan Doğançay, Ergin İnan ve Bedri Rahmi Eyüboğlu gibi ressamların tabloları ve  sehpaların üzerinde duran Salvador Dali’nin ilginç heykelleri de gözlerden kaçmıyor.

Tercih edilen mobilyalara baktığımızda sehpalar, konforlu kanepeler, yemek ve çalışma masalarında Deniz Duru’nun imzasını görüyoruz. Evin en dikkat çeken parçaları ise Yılmaz’ın özel isteği üzerine tasarlanan tavla masası, bar ve tekerlekli servis masası. Aldığımız bilgiye göre evde misafirler varken tavla masası hiç boş durmuyormuş.

Yemek yapmakla hiç arası olmasa da Cem Yılmaz sofra aksesuarlarını es geçmemiş. Barda Saint Louis kristal içki seti, mutfakta Zwilling J.A Henckels bıçaklar ve yemek masasının üzerindeki Wedgwood’un beyaz porselen tabakları özenle seçilmiş.

Cem Yılmaz zaman içinde kanepenin arkasına eklettiği kitaplıkta, Charlie Chaplin, Amerikan arabaları ve karikatür kitaplarına yer vermiş. Bu kitaplar onun burada kalırken okuduğu kitaplar.

Deniz Duru, Cem Yılmaz’ın ev dekorasyonunu tanımlarken “burada onun sadeleşmiş hayatını görüyorsunuz aslında” diyor. Sahne, ışıklar ve alkışın ardından sadeleşmiş bir ev hayatı, bir nevi sahne arkası.

Kaynak: In Style Home

About author View all posts

chiydem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.