Ünlülerin Yatak Odaları

Oyunculuklarına, tasarımlarına ve sanatın farklı dallarındaki işlerine hayran olduğumuz ünlüler dekorasyonda hangi tarzları tercih ediyorlar? Aralarında Meg Ryan, Sarah Jessica Parker, Cindy Crawford, Ralph Lauren ve Donatella Versace’nin olduğu ünlülerin yatak odalarına konuk oluyoruz.

Sarah Jessica Parker ve Matthew Broderick çiftinin yatak odasına beyaz duvarlar, yatak ve perdeler, mavi ve yeşil mobilyalar ve aksesuvarlarla uyum içinde yerleştirilmiş. Beyazın bu renklerle uyumu odaya rahat ve ferah bir atmosfer kazandırmış.


Jonathan Adler and Simon Doonan ikilisinin yatak odaları krom kaplama yatak ve dev boyutta gümüş para replika sayesinde yatak odası parlak ve ışıltılı bir görünme sahip olmuş.

Efsanevi tasarımcı Ralph Lauren’in yatak odası tropikal tarzda tasarlanmış. Lamba ve perdeler Ralph Lauren Home koleksiyonundan.

Amerika’nın en ünlü dizilerinden Grey’s Anatomy’nin basarılı oyuncus Ellen Pompeo’nun yatagı Paris’in ünlü dükkanlarından  Caravane Chambre 19’dan. Oyuncu yatağını antik Mısır duvar süsüyle hareketlendirmiş. Fas tarzı baş ucu lambaları, Hint işi örtüler ve Batı Afrika yastık takımıyla dekorasyonda dünya karması yaratmış.

Donatella Versace canlı tarzını klasik ve modern tasarımları bir arada kullanarak yatak odasına da yansıtmış. Etajerler Versace Home koleksiyonundan ve resim Giorgio de Chirico’nun, Il Grande Metafisico.

Sex and the City kitabının yazarı Candace Bushnell yatak odasında pastel tonlar ve sade mobilyalar kullanmış. Kilim Madeline Weinrib koleksiyonuna ve Dutchman’s Dawn II tablosu da Ellen Kozak’a ait.

Meg Ryan basit aydınlatma, vintage çarşaflar ve sürgülü kapıyla tasarladığı yatak odasında rahat bir atmosfer yaratmış.


Manken Cindy Crawford ve eşi Rande Gerber’in yatak odaları geleneksel öğelerle, koyu tahtalar ve şömine gibi geleneksel öğeleri, Fas işi halı ve yatak örtüsü ile eklektik bir yapıda birleştirmiş. Sonuçta ortaya sofistike ve rahat bir mekan çıkmış.


Model Cindy Crawford enlisted decorator Michael S. Smith to design the Malibu home she shares with husband Rande Gerber. The master bedroom combines traditional elements—a tufted chaise longue, dark woods, and a stone fireplace—with eclectic touches like Moroccan rugs and an embroidered bedcover, resulting in a sophisticated, yet comfortable space.

Jennifer Creel enerjik renkli kumaşların yer aldığı bir yatak odasına sahip. Çizim Robert De Niro Sr. tarafından yapılan çizim odaya farklı bir boyut kazandırmış.

Tasarımcı John Derian, antika demir yatağını John Derian Co.’dan alınan yorgan ve vintage yastıklarla süslemiş. Ayrıca kız kardeşinin verdiği bir deniz süngeri ve David Armstrong’un bir fotoğrafı odanın ruhunu yansıtan temel objeler.

Brian Atwood yatak odasının tasarladığı stilettolar kadar şık olmasına özen göstermiş; siyah duvar, göz alıcı aydınlatma ve Alberto Cira imzalı kasvetli resim.

Aktris Alexandra Wentworth yatak odasında desenli kumaşlar kullanarak doğal renklerde enerji dolu bir oda yaratmış.

Moda tasarımcısı Josie Natori’nin yatak odası için modern mimarinin Doğu ile buluşması denilebilir.

 

Kaynak: Elle Decor

About author View all posts

chiydem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.