Yazlık Mekanlar İçin Meşe Kaplama Ahşap Sehpalar

Tel Aviv doğumlu Yael Mer ve Shay Alkalay tarafından geliştirilen bu tasarımları görünce biz çok sevdik. İç mekan tasarımlarında da mekana ayrı bir hava kazandıracağını tahmin etsek de, yazlık mekanda yeşilliklerin üzerinde çok şık duracağını düşünüyoruz. Yerlere uzanmış yatarken sehpa olarak kullanabileceğiniz gibi, dilerseniz üzerine atacağınız birkaç minderle bank işlevi de kazandırabilirsiniz. İçi köpük, dışı meşe kaplama olan bu tasarımların her bir parçası içindeki köpüğün genişlemesi ve meşe kaplamanın buruşmasıyla oluyor. Böylece her parçanın benzersiz olması sağlanmış.

İkilinin profesyonel birlikteliği yıllarca hayatı ve düşünceleri paylaştıktan sonra ortaya çıkmış. Yael iki boyutlu kağıt materyallere kullanışlı bir form kazandıran çalışmalar yaparken, Shay hareket eden ve tepki veren eşyalarla ilgilleniyor. İkili, Londra’daki stüdyolarında ve birçok ödül kazandıkları Raw-Edges çatısı altında, sıradışı ve benzersiz objeler üretmeye devam ediyorlar.

Kaynak: Cappellini

About author View all posts

chiydem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.