Cadılar Bayramı Dekorasyonu

Cadılar Bayramı, her sene 31 Ekim’de kutlanan, öncelikle Pagan ve Hristiyan köklenli bayramdır, Genellikle korkunç kostümler giyip, dolaşarak şekerleme ve harçlık topladığı günümüzün seküler kutlamasıdır. Aynı zamanda cadılar bayramını kutlayan topluluklar evlerinin konseptini korkunç hale getirir.

1) Halloween dekorasyonunda renk kullanımı

Halloween dekorasyonu yapan kişilerin en sık kullandığı üç renk siyah, beyaz ve turuncudur. Kostümlerin ve dekorasyonun siyah ve turuncu olmasının temel sebebi ise ölümü temsil etmesinden kaynaklanıyor. Elbette cadılar bayramı konseptinde başka renklerde kullanılmakta kırmızı gibi kanı temsil eden fakat en sık kullanılan üç renk turuncu siyah ve beyazdır.

2) Cadılar bayramı dekorasyonunda bal kabağı kullanımı

İçi oyulup fener yapılan sebzelere ilk olarak 700 yıl önce Maori’de rastlanmış. Cadılar Bayramı için bal kabağı oymak ise 19. yüzyılda İrlanda’da yapılmaya başlanmıştır. Eskiden daha korkunç görünümlü olan bu kabakların kötü ruhları kaçırmak için kullanıldığı söyleniyor. Cadılar bayramının vazgeçilmez bir parçası olan bal kabağı resmen bu kutlamanın sembolü haline gelmiştir. Her Halloween kutlamasında kullanılan bal kabakları genelde oyularak kullanılır fakat boyanmış veya sade kullanımıda sıkça görülmektedir.

3) Cadılar Bayramı Yemeği

Cadılar bayramı kutlamalarında genellikle yapılan yemeklere kadar korkunç olmalıdır. Kimileri kokteyllerin içerisine dondurulmuş eller atarken kimileri parmak kurabiyeler yapıyor. Servis zamanı geldiğinde konsepte uygun sofrasının olmasını kim istemez. Harika bir Halloween yemek takımı, siyah masa örtüsü ve bir kaç korkutucu dekoratif aksesuar ile masanız hazır.

Ev dekorasyonu tamamsa, yemekler hazır ve bal kabakları oyulmuşsa sıra olmak istediğiniz korku filmi karakterine bürünmekte. Herkesin heyecanla beklediği 31 Ekim gecesi, partiler inanılmaz kostümler ve yaratıcı makyajlar ile göz kamaştırır. Sizlerde artık makyajınızı yapmak için aynanın karşısına geçebilirsiniz.

About author View all posts

Ipek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.