“İdeal Home by Züchex fuarı” kapılarını açacak

 

Ev eşyaları ile çeyiz sektörünün en yeni tasarımlarını aynı çatı altında toplayan, değişik ülkelerden 250 firmanın bir araya gelip ürünlerini sergileyeceği “İdeal Home by Züchex Fuarı“, 28 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında açılacak.
Tüyap Fuar Merkezinde 45 bin metrekarelik alanda açılacak “İdeal Home by Züchex Fuarı“, dünyaca ünlü yerli ve yabancı ürünleri çatısı altında buluşturacak. Ev eşyaları ve çeyiz sektöründe dünyada 5. büyük fuar olma özelliğini taşıyan organizasyonda; düşük, orta ve yüksek gelirli aileler için kaliteli ve yeni tasarım ürünler sergilenecek. Fuar, ideal fiyatlı ürünleriyle özellikle evlenme hazırlığı yapan çiftlere hitap edecek.
Modern ev ve yaşam trendlerinin sunulacağı fuar kapsamında; sofra ve mutfak eşyaları, ev tekstili ürünleri, hediyelik eşya, elektrikli ev aletleri, beyaz eşya, dekoratif mobilya, hali, kilim, battaniye, havlu, bornoz, banyo ve mutfak aksesuarları, aydınlatma ve avize, züccaciye grubu gibi sınırsız ürün çeşidi, sektörlerin en son trendleriyle birlikte sunulacak.
Katılımcıların öne çıkabilmesi için önemli işbirliği fırsatları sunan fuar; sektörün ihracatçı, ithalatçı, üretici ve distribütör firmaları, uluslararası ürün tedarikçileri başta olmak üzere zincir mağazaları, toptancıları, perakendecileri ve diğer müşteri gruplarını da bir araya getirecek. Life Medya Şirketi’nin kurucusu İrfan Tıraş, 1997 yılında Türk züccaciye ve hediyelik eşya sektörünün yurtiçi ve yurtdışı pazarlarında yer edinmesi ve geniş kitlelere ulaşması için “Züccaciye ve Hediyelik Eşya Fuarı Züchex”in 1.’sini düzenledi. Yapı sektöründeki artışın ülkemizdeki birçok sektörü harekete geçirdiğini söyleyen Tıraş, “Ekonomimiz için bir lokomotif benzetmesi yapmamız bu noktada yanlış olmayacaktır. Büyüyen, güçlenen sektörler devamında birçok ilgili sektörü de besler ve güçlendirir” dedi.
Şu anda alışveriş merkezlerinin hızla çoğaldığını ifade eden Tıraş, “Perakende sektöründeki bu hızlı yükseliş trendi, sektörel anlamda kazanılan istikrarın talebe ve arza yansımasıdır. Geçmişe oranla daha feminen ihtiyaçların boy gösterdiği günümüzde bir evin ya da bir çeyizin eksikleri hiçbir zaman bitmeyecektir. Bu durum firmalarda sürekli bir yenilik arayışına neden olacak ve her seferinde yeni kreasyonlar, yeni ürünler yaratılacaktır. Her yeni fuar, yeni ürünleri piyasaya tanıtacaktır” şeklinde
konuştu.
Tıraş, 28 mart – 1 Nisan 2008 tarihleri arasında gerçekleşecek ve birbirinden farklı açılış aktivitelerine ev sahipliği yapacak olan “İdeal home by Züchex Fuarı”nda 250 firma ve sektörün kalbinin atacağını, organizasyonun kendi sektöründe dünyanın ilk 5 fuarı arasında yer aldığını söyledi. Tıraş, züccaciye ve hediyelik eşya sektöründe Ortadoğu ve Balkanlar coğrafyasında gerçekleştirilen en büyük fuar niteliğindeki organizasyonun, Asya ile Avrupa’daki profesyonellerin buluşma noktası olduğunu kaydetti.

About author View all posts

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.