Has Halı Fulya Showroom ile Zamanın Mirasını Ayaklarınıza Sermeye Devam Ediyor

HAS HALI - FULYA SHOWROOM

HAS HALI - FULYA SHOWROOM

Dünya halı endüstrisinde “ilk”lerin mimarı Has Halı İstanbul’un en ilgi çeken marka projelerinden biri olan Terrace Fulya’nın ikinci katındaki  görkemli yerini aldı. Angelina Jolie’den Harrison Ford’a Hollywood ünlülerinin dahi evlerini süsleyen Has Halı koleksiyonları her tasarıma uyum sağlayabilecek binbir deseniyle bu prestij mağazasında görücüye çıkıyor.

Gerek The Museum Collection serisinin eşi benzeri bulunmayan, nevi şahsına münhasır halıları gerekse Hasipek koleksiyonunun dünyanın en kaliteli ipeklerini harmanlayarak sunduğu %100 ipek halıları olsun, Has Halı ürünlerinin mağazanın tasarımını yapan ve uluslararası üne sahip Wallpaper dergisinin gelecek vaad eden 10 tasarımcı arasına aldığı Demet Bilici’ye ilham verdiği bir gerçek. Özel tasarım kirişli tavanı, el oyması halı yatakları ve 200 yıllık halı dokuma malzemeleri ile zenginleştirilmiş mağaza, 1200 metrekarelik bir sanat galerisi.

Has Halı - Fulya Mağazası

Has Halı - Fulya Mağazası

Bu galerinin baş yapıtı da şüphesiz Kainat Halısı. Mağazanın girişine Has Halı tuğrasından oluşan bir platform üzerinde hakimiyet kuran Kainat Halısı, tam 4.5 yılda, toplam 17 milyon 199 bin düğüm atılarak elde dokunmuş. Doğal ortamlarında resmedilen 354 hayvan ve bitki figürü ile birlikte 12 burcun yanında ay ve güneşin de simgelendiği Kainat Halısı ipek ve altın malzemeler birlikte çalışılarak üretilmiş.

Dünyaca ünlü moda fotoğrafçısı Michelangelo di Battista’nın çektiği Has Halı reklam kampanyasının fotoğrafları mağazanın en gözde noktalarını süslerken, America’s Magnificent Carpet ödüllerini kazanmış Yakutiye ve Kemha desenli halılar da bütün ihtişamlarıyla görücüye çıkıyorlar.

21. yüzyılın halı mağazasına imza atan Has Halı Türk halıcılığının marka değerini yükselten projelerle dünya çapında adını duyurmaya devam ediyor. Bir Kuveyt Emirinin özel konutu için üretilen ve bu ay teslim edilen Ottoman koleksiyonu desenli 105 metrekarelik yün halı Has Halı tezgahlarından çıkan son sanat eseri.

İlk ilmeğinden bu yana 113 yılı geride bırakan Has Halı, Osmanlı sanatının hayranlık uyandıran doğa tasvirlerini dünyanın en kaliteli hammaddelerini kullanarak günümüze uyarlamakla kalmayıp, gelecekte tasarım tarihçesine geçecek ürünlere de mağazasında yer vermiş.

Detaylı bilgi için:

Ahu Terzi

444 2 427

www.hashali.com

About author View all posts

brc

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Eric Chou