Pierre Cardin Artık Modayı Evde de Yaşatacak

Kısa sürede uygun lokasyonlarda toplam 25 Pierre Cardin Mobilia konsept mağaza açmayı hedefleyen Özkar Grup; modern üretim ve pazarlama anlayışı ve yenilikçi çizgisi ile sektördeki trendleri değiştirmeyi hedefliyor. Yepyeni bir sektöre başlayan Pierre Cardin Mobilia konsept mağazalarında; bebek odaları, çocuk odaları, genç odası, yemek odası, yatak odası takımları, TV üniteleri, koltuk köşe takımlarının yanı sıra Pierre Cardin markalı her türlü ev tekstili, halı, yatak ve aksesuar koleksiyonları mevcut. Çocukların sağlığı dikkate alınarak, tamamen doğal malzemelerden, ileri teknolojiyle üretilen Pierre Cardin Çocuk Odaları; renkleri, tasarımı, çizgisi, dayanıklılığı ve şık modelleriyle çocukların hayatına hem rahatlık hem de değer katacak.

Pierre Cardin Mobilia, bebek ve genç odaları koleksiyonlarında bir öncülük yaparak çocukların fiziksel ve psikolojik gelişimlerini olumlu yönde etkileyecek, insan sağlığını ön planda tutan tasarımlar üretti. Kurşun ve ağır metal içermeyen boyalarla tasarlanmış, daha yumuşak ve oval hatlı, şık ve çevre dostu bu koleksiyon oldukça ilgi görecek.

Pierre Cardin tam 140 ülkede, 900 farklı ürün lisansıyla dünyanın en çok kabul gören markalarından biri. Ve Pierre Cardin, otoriteler tarafından yeryüzünün en iyi bilinen beş Fransız moda tasarımcısından biri olarak kabul ediliyor. 1993 yılında Pierre Cardin’le imzalanan ana lisansörlük sözleşmesi ile birlikte; Pierre Cardin markalı kadın-erkek-çocuk iç giyim ve hazır giyim, aksesuar, ayakkabı, halı, kozmetik, ev tekstili, züccaciye grubu, yemek setleri, seramik, vitrifiye ve armatür gibi daha birçok özel koleksiyon Aydınlı Grup yönetiminde 7 ülkede tüketicileriyle buluşturuluyor. Aydınlı Grup ile birlikte Türkiye’de 15 yıldır başarılı tecrübeler edinen Pierre Cardin; Özkar Grup aracılığı ile bu tecrübelerini mobilya alanına da taşıdı.

Açılış öncesi yapılan basın toplantısında konuşan Aydınlı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Sait Kavurmacı; “Pierre Cardin vizyonu, kimliği, ve yıllardır benimsenmiş duruşuyla bir hayat tarzı markasıdır. Biz de Pierre Cardin’in lisansörü olarak ürün gruplarını genişletmek ve tasarım Houte-couture mobilya ürünlerini ulaşılabilir fiyatlarla halka sunmak istedik. Bunu yaparken de mobilya sektörünün önde gelen ismi Özkar Ahşap’la işbirliği içine girdik. Tasarımlar Fransa’da bizzat Mösyö Pierre ve yeğeni tarafından geliştirilecek” dedi. Açılışta ve basın toplantısında hazır bulunan Özkar Grub Başkanı Fatih Özcan otomotiv ve tekstilden sonra mobilya sektörünün yılda 7.5 milyar dolarlık bir bütçe ile Türkiye’nin en büyük 3. Sektörü olduğunu belirtti. 3 yıl içerisinde yurt dışı dahil 25 konsept mağaza açmayı hedeflediklerini ve dünyada kabul görülürlüğü çok yüksek olan Pierre Cardin farkını evin tüm odalarında tasarımlarıyla müşterilerine sunduklarını dile getirdi. Özcan, “Konsept mağaza sayısını 25’te tutmaya kararlıyız. Ancak satış noktaları ile Pierre Cardin Mobilia’yı 50 farklı kanaldan hedef kitlesi ile buluşturacağız” diye konuştu.

Özcan, Türkiye’den sonra Ukrayna, Rusya, Türki Cumhuriyetler, Kuzey Afrika Ülkeleri, Bulgaristan, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Katar, Bahreyn, Kuveyt ve İran’da da mağazalar açmayı hedeflediklerini belirterek; “Modayı Evde Yaşa”mak sloganı ile sektöre yeni bir anlayış getireceklerini söyledi. Özcan, “Bu anlayışla tüm Pierre Cardin Mobilia mağazalarında; tamamen “Modayı Evde Yaşa” konseptini temel alan; ev dekorasyonunda kalite ve rahatlığa önem veren, her zevke uygun, stil sahibi, şık, modern ve geniş bir ürün yelpazesi sunuluyor” dedi.

About author View all posts

brc

1 CommentLeave a comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.