Arçelik’ten Bölmeli Buzdolabı Divide and Cool

 

 

Arçelik Divide And Cool

Arçelik Divide & Cool (DAC) ürünü ile, mutfaklarda bir çekmece dondurucuya, bir dolap kapağı da soğutucuya açılıyor…

Arçelik Divide & Cool (DAC) ürünü ile, mutfaklarda bir çekmece dondurucuya, bir dolap kapağı da soğutucuya açılıyor. Arçelik, tek bir dış üniteye dört soğutma kabini bağlanma özelliği ile “dünyada bir ilk” özelliğini taşıyan ürünü “Divide&Cool (DAC): Bölünebilir Soğutma Teknolojisi” ile mutfaklarda yeni bir dönem başlattı. Arçelik’in bu yeni ürünü ile artık mutfaklar hem daha işlevsel hem de daha şık olacak…

Mutfaktaki çekmeceler dondurucuya, kapaklar soğutucuya açılıyor…

Arçelik’in ürünü “Bölünebilir Soğutma Teknolojisi” Divide&Cool (DAC); bir kompresörden beslenen çeşitli ebatlarda bağımsız soğutma kabinlerinden oluşuyor. Kompresörün yer aldığı tek bir dış üniteye bağlanan soğutma kabinleri, birbirlerinden bağımsız olarak mutfakta istenilen yerlere montaj edilebiliyor. Böylece istenildiğinde bir çekmece derin dondurucu, bir dolap kapağı ise soğutucu olabiliyor. Ayrıca, çekmeceli dondurucu kabinlerin hepsi no-forst soğutma sistemini de sahip.

Çeşitli ebatlı soğutucu üniteleriyle tasarımcıların karşılaştığı kısıtlamaları da ortadan kaldıran DAC ile birlikte, artık daha şık mutfaklar tasarlanabilecek. DAC ile en ufak mutfaklar bile artık daha verimli ve daha konforlu olabilecek. Arçelik DAC, bireysel müşterilerin yanı sıra mutfak alanları dar olan küçük ve orta ölçekli işletmelerin de sorunlarını çözecek. Arçelik DAC’ın bağımsız soğutucu bölmeleri sayesinde, artık mutfaklar daha işlevsel ve daha estetik olarak tasarlanabilecek.

Her ihtiyaca özel çözümler

DAC ürününde; boy, tezgah seviyesi, tezgah altı ölçülerinde, dondurucular, soğutucular ve şarap soğutucusundan oluşan 7 farklı kabin mevcut. Bir dış üniteye en fazla 4 soğutucu kabin takılabiliyor. Soğutucu kabinler isteğe göre tek tek satın alınabiliyor. Arçelik DAC’ta, standart olarak müşterilerine 4 farklı kombinasyon sunuluyor. Ancak, müşteriler mevcut kombinasyonlar dahilinde, istedikleri/ihtiyaç duydukları kabinleri sisteme dahil edebiliyor. Bununla birlikte dış ünitenin de artırılması durumunda, yüzlerce çeşit kombinasyon yaratmak mümkün. İstenildiği taktirde (borulama uzunluğunun gidiş-geliş toplam 24 metreyi geçmemesi şartıyla) bir kabini, yan odaya ya da üst kattaki ikinci mutfağa koymak da mümkün.

Akıllı detaylar, farklı teknolojiler
DAC kabinlerinde akıllı detaylar, farklı teknolojiler de unutulmamış. Beyaz led aydınlatmalı kabinlerde, mavi ışık, AgION kaplama gibi hijyen uygulamalarına da yer verilerek, besinlerin daha sağlıklı ve daha uzun süreli muhafaza edilebilmesi sağlanıyor. Cam kapı rafları ve krom kaplamalı siperlikler ile sağlık ve şıklık unsurları pekiştirilirken, teleskopik süper fresh bölmesi ve teleskopik sebzelik çekmecesi ile de kullanım kolaylığı sağlanıyor.

Her kabinde bulunan elektronik panel ile ısı ayarları birbirlerinden bağımsız yapılabiliyor, soğutucular birbirinden bağımsız çalışabiliyor. Isı üreten kompresörlerin kabin içinden çıkartılması ve kabinde bulunan sensörlerin yardımı ile sıcaklık dağılımı homojen hale getirilerek, yiyeceklerin daha uzun süre tazeliklerini korumaları sağlanıyor.

Sessiz – Tasarruflu – Çevreci

DAC’ta bulunan VCC kompresör, eşdeğer 3 kompresörün gürültüsüne oranla çok daha düşük ses seviyesine sahip. VCC kompresör ayrıca, normal kompresörlere oranla %30 daha az enerji tüketiyor. Her soğutma ünitesinin bağımsız çalışmasıyla kapak açıldığında yaşanan ısı kaybı da minimuma indirilen DAC’da, ısı ve gürültü yayan kompresörün dışarıya alınmasıyla birlikte mutfağın iklimi ve sessizliği de korunmuş oluyor.

arçelik.com

Divideandcool.com

About author View all posts

gkc

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.