Üç Tekerlekli Bisikletten Okuma Lambası

Lamba tasarımlarına bakmaya doyamıyoruz. Üç tekerlekli bisikletten okuma lambası fikrine de bayıldık. Sepetine kitaplarımızı attık mı, evin içinde turlarız keyfimizce… İtalyan tasarım firması Manoteca bütün tasarımlarını elde üretiyor. En önemli farkları da eşyaları dönüştürme özellikleri. Il Fausto adını verdikleri okuma lambası da bit pazarında gördükleri üç tekerlekli çocuk bisikletini yeniden yorumlama fikriyle ortaya çıkmış. Manoteca’nın bu tasarımı Vintage mobilya kullanımının gittikçe arttığı dekorasyon modası için de dikkat çekici.

Önce sehpa yapmayı düşünmüşler ama bize sorarsanız sepetine kitaplarınızı koyabildiğiniz, tekerlekleri sayesinde rahatlıkla hareket ettirebileceğiniz bir okuma lambası fikri çok daha güzel olmuş.

Bizim sepet dediğimiz tabii ki raf. Raf, pedallar ve lambayı taşıyan kubbe ahşap yaydan üretilmiş. Böylece masa üstünde bile rahatlıkla kullanılabilecek hafif bir okuma lambası üretilmiş.

Bisikletin dönüştürülme çalışmaları böyle başlamış:

 

Üç tekerlekli bisikletten okuma lambasına dönen Il Fausto’nun son hali:

Eğer bu lamba tasarımını çok beğendiyseniz ve satın almak isterseniz Manoteca’ya mail göndermeniz yeterli. Adresi burada: elisa@manoteca.com

 

 

About author View all posts

chiydem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.