Vazgeçilmeziniz Olacak Jüt Halılar

Hasır halı olarak da bilinen Jüt halılar evinize naturel bir dokunuş katacak. Jüt halılar, Country’den İskandinav’a, Geleneksel’den Postmodern’e her tarz dekorasyona yakışan bir çizgi oluşturuyor. İnce düğümlü, kalın düğümlü, el dokuması veya makine dokuması olarak pek çok farklı türü bununan jüt halıların geleneksel kum rengi dışında farklı renkleri de bulunuyor.

Evinize katacağı şıklık yanında jüt halılar, size büyük bir kullanım kolaylığı sağlayacak. Serin tutması nedeni ile yazlık evlerin vazgeçilmezi haline gelen jüt halıların temizliği de duru su ile yapılır ve oldukça kolaydır. 

Jüt Halı Özellikleri Nelerdir? 

Jüt halıların temel özelliklerine gelecek olursak; zor aşınmaları nedeni ile fazlasıyla dayanıklılardır ve koku tutmazlar. Ayrıca boyanarak renklenen jüt iplikler, dekorasyonda egzotik ve etnik bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.Jüt halı kullanımındaki en önemli püf nokta, onları nemli zeminlerden uzak tutmaktır. Çünkü, yapımında kullanılan ipliğin yapısı gereği nem, jüt halıların formunun bozulmasına yol açar. 

Jüt Halı İle Dekorasyon 

Jüt halıların doğal rengi olan kahverengi ürünün ham maddesi olan jüt bitkisinden gelir. Bu yumuşak fakat bir o kadar da göz alıcı renk iç mekan dekorasyonunda modern bir etki yaratmaktadır. Jüt , doğal rengi olan  kahverenginin yanında boyanarak farklı renk ve desenlerde de karşımıza çıkmaktadır.Jüt halılarda yükselen bir trend olan geometrik şekiller, özellikle etnik dekorasyonlar için doğru seçim olabilir. 

Jüt Halı Fiyatları 

Evimizde yarattıkları modern etki ve şıklığın yanında jüt halıların fiyatları diğer halı türlerine kıyasla oldukça uygundur. Son dönemlerde ev dekorasyonunda popülerlik kazanan Vivense’de  jüt halı fiyatları fiyatları 150 TL –700TL arasında. Yani hem kullanımı kolay hem de oldukça şık olan bu halılar her bütçeye hitap etmektedir. 

About author View all posts

Ipek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.