İstanbul Tasarım Bienali’nden Katılımcılara Açık Çağrı


İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 13 Ekim–12 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ilk İstanbul Tasarım Bienali‘ne proje başvuruları başladı! Bienal’in küratörleri Emre Arolat ve Joseph Grima‘nın katılımcılara yaptığı açık çağrıda tema Kusurluluk / Imperfection olarak belirlendi. Tasarımcılar bu temadan hareketle hazırlayacakları projeleriyle bağımsız sergilere katılabilecekler. Projeler için son başvuru tarihi 2 Haziran 2012.

“İstanbul Tasarım Bienali’ne nasıl bir projeyle başvursam?” diye düşünenler için Bienal’in kapsadığı alanlara göz atmakta fayda var. İstanbul Tasarım Bienali, kentsel tasarım (çevresel, kentsel ve bölgesel planlama), mimari, endüstriyel tasarım, fotoğraf, grafik, moda, tekstil, interaktif tasarım gibi yaratıcı alanların bütününü içeren geniş bir yelpazeye sahip.

Öte yandan, Londra Tasarım Müzesi Direktörü ve İstanbul Tasarım Bienali Danışma Kurulu Üyesi olan Deyan Sudjic’in önerisi ile ilk İstanbul Tasarım Bienali’nin teması Kusurluluk / Imperfection olarak belirlendi. Tema hakkında detaylı bilgi ve yardımcı metinler için buraya bakabilirsiniz.

Eren Holding, Koray Şirketler Topluluğu, Vestel ve VitrA eşsponsorluğunda gerçekleştirilecek İstanbul Tasarım Bienali ile ilgili kapsamlı program bilgisi Mart ayı içinde açıklanacak. Gelişmeleri Bienal’e paralel hazırlanan Tasarım Bienali e-dergisinden takip edebilirsiniz.

 

About author View all posts

chiydem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.