Evlerde Vintage ve Retro Dekorasyon

Yakın geçmişin eğilimlerinin, akımlarının, modalarının veya tutumlarının bilinçli olarak türevi veya onları taklit eden bir stili evlerimizde görmek isteriz. Son zamanların tercihi vintage ürünler özellikle moda sektörünü etkisi altına almış durumda. Genellikle en az on beş veya yirmi yıl öncesine ait ürünler, 1980 veya 1990’lardan kalma parçaların sıklıkla giyim tarzımızı etkilediğini görüyoruz. Retro tarzı seven kişilerin ev dekorasyonunda vintage ürünlerle evlerini dekore etmesi için önerilerimiz hazır!

Vintage ve Retro Dekorasyonu Nedir?

Vintage ve Retro dekorasyon eski ve yeni harmanından oluşan bir dekorasyon tarzıdır. Nostaljiden hoşlanan ve geçmişin büyüsünü hem üstünde hem evinde yaşamayı sevenler için inanılmaz parçaların yeni ile uyumu veya tamamen eski parçalarla dekore edilmesidir.

Evlerde Vintage ve Retro Dekorasyon

Evlerde Vintage ve Retro Dekorasyon görmek isteyen kişilerin, küçük dokunuşlar ile bunu sağlaması mümkündür. Vintage çerçevelerle doldurulmuş bir duvar, Retro bir bavulla yapılmış komidin veya raf, geçmiş moda veya dekorasyon tarzındaki parçaların kullanımı, eviniz havasını tamamen değiştirecektir.

Evlerde Vintage ve Retro Dekorasyon için Kullanılması Gereken Renkler

Evlerde Vintage ve Retro dekorasyonu renkler ile ön plana çıkarmak gerekmektedir. Pastel tonlar Vintage ve Retro dekorasyonların favorisidir. Toprak tonları, mavi, yeşil ve beyaz bu tarz dekorasyonlar için ideal renklerdir. Mobilya seçimlerimde eskitme modeller nostaljik bir his vermektedir. Vintage ve Retro dekorasyon tarzında canlı ve parlak renklere yer yoktur. Sadelik esas alanır ve bu şekilde şık bir tarza elde edilir.

Evlerde Vintage Ve Retro Dekorasyon

Vintage ev dekorasyonu için aksesuar seçimleri çok önemlidir. Nostaljik ve şık bir tarzdan seçtiğiniz mobilyalarınızı bütünleyecek aksesuarların ortamın havasını bozmaması gerekir. Seçeceğiniz ürünler nostaljik parçalar olması gerekmektedir.

Genellikle retro ile vintage ev dekorasyonu karıştırılmaktadır. Retro ev dekorasyonunda eskitme görünümlü yeni parçaların kullanımı ile oluşturulur. Vintage dekorasyon ise, eski döneme ait parçalardır ve günümüz dekorasyonuna harmanlanarak kullanılması ile oluşmaktadır. Evlerinizde görmek istediniz dönemi anımsatan Retro parçalar ile vintage dekorasyona uyumlu hale getirebilmek mümkündür. Sizlere verdiğimiz Vintage dekorasyon tarzı ile ilgili bilgilerle sizde evinizi Vintage Dekorasyon tarzında dekore edebilirsiniz.

About author View all posts

Ipek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.