Radikal Tasarım Gazetesi Milano Tasarım Haftası’ndaydı

Zona-Romana

Zona-Romana

Kale Tasarım Merkezi’nin aylık olarak yayımladığı Radikal Tasarım Gazetesi, merkezin ana hedeflerinden biri olan, Türkiye’deki tasarım birikimini dünyaya tanıtmak amacıyla yola çıkarak Milano Tasarım Haftası’ndaki yerini aldı.

13-19 Nisan tarihlerinde gerçekleşen organizasyon boyunca uluslararası okuyucularla buluşan gazete, farklı disiplinlerden gelen Türk tasarımcıların güncel işlerinin derlendiği özel bir sayıyla İngilizce olarak hazırlandı. Başta Tortona Bölgesi olmak üzere birçok farklı noktada yerini alan gazete, Tasarım haftasına katılan Derin Design ve Serhan Gürkan gibi Türk Tasarımının önde gelen tasarımcılarının standlarında yer aldığı, Güncel Tasarım Müzesi adıyla anılan Superstudio Piu’daki iki ayrı noktanın yanısıra, genç yeteneklerin çalışmalarını buluşturan That’s Design alanında, yeni tasarım bölgelerinden biri olarak konumlanan Zona Romana’da ve son olarak da Triennale Bovisa’da ilgililerle buluştu.

Gazetenin eski sayılarını arşivlemek için; www.kaletasarimmerkezi.com

Ayrıntılı bilgi için Yeşim Bilgi Yörükoğlu’nu 0212 371 53 94 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

About author View all posts

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.