Renkli Evler

Son yıllarda alternatif tıpta renk terapistleri renkleri bir tedavi yöntemi olarak kullanmaktadırlar. Bedenimizdeki enerji düşüncelerimizdeki dengeye olumlu ya da olumsuz yönde etki edebilir ancak vücut, renkli ışıklar,kumaşlar veya su ile de dengeyi tekrar sağlayabilir. Bu nedenle renk terapistleri kişileri mutlu edecek ve başarıya yönlendirecek yaşam alanları yaratmak amacıyla mekanlardaki rahatsız edici atmosferi değiştirmek için renklerden faydalanmamızı öneriyorlar.

004.jpgEv ve ofis gibi çok zaman geçirdiğimiz ortamlarda ise kişisel seçimlerin yanısıra renklerin amaca uygun kullanımlarına da dikkat etmek gerekir.
Küçük odaları geniş karanlık mekanları ferah göstermek, çalışma odasında yaratıcılığı arttırmak bazı renk oyunlarıyla mümkün olabilir.

İşte size bütün duvarlarda renk uyumu yakalamanın en kolay yolu…Tonlama yapın, sevdiğiniz bir renk alın beyaz ve gri gibi nötr renkler kullanarak farklı tonlarını yakalayın.Planlı ve sistemli olmanın rengidir kahverengi…..Kahvenin uç tonlarının kullanıldığı mekanlar içinde rahatlık ve güveni barındırıyor. Doğada bulunun her rengi kucaklayan kahveler yeşilin tonları ve sarı ile bir bütünlük sağlıyor. Daha sofistike mekanlar tercihinizse bejlerle kombine edilen kahverengi tam sizin kombinasyonunuz.kmk.jpg

işte tam bu konuda Karim Rashid‘in renkli ev tasarımlarını çok seveceksiniz
Bu kadar renkli bir evde yaşamak kimi zaman gözü yorsa da;
insanın çocuklar gibi hissetmesi için ideal.

003.jpg

About author View all posts

gkc

1 CommentLeave a comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.