Yataş’la Evinizde Dingin bir Atmosfer Yaratın

Evde dingin bir atmosferin yarattığı huzur

Pastel tonların ve temel kontrastların hakim olduğu bir ev ile canlı renklerin ve radikal geçişlerin olduğu bir ev arasındaki en önemli fark, hissettirdiği duygular… Yataş’ın her iki tarzı da rahatça oluşturabilecek geniş koleksiyonundan; sakin, yalın ve dinlendirici bir konsept hazırladık.

İçinde bulunduğunuz, kişiliğinizi yansıttığınız yaşam alanları; hayattan ve çevreden beklentilerin de yansımasını taşıyor. Seçtiğiniz ana tarz modern ya da klasik olsun fark etmez, bu tarzın içinde kendinize çizdiğiniz yol, asıl şekillendirici unsur olarak öne çıkıyor. Kimi zaman dinamik, yerinde duramayan bir evin tanımında fosforlu ve canlı renkler, janjanlı kumaşlar, ışıltılı payetler, serbest formlar gibi kavramlar devreye giriyor. Sakin, huzur beklentisi ve dinlenme arzusu üzerine kurgulanan evlerde ise siyah, beyaz gibi etkileyici ve sade renklerin birlikteliğine, pastel tonlara ve abartıdan uzak bir estetik yaklaşıma tanık oluyoruz.

Yataş ElissaYataş PerlaYataş ElissaYataş


Yataş’ın koleksiyonundan yaptığımız bu seçki; evini daha çok güvenli bir liman, tazelenilecek ancak her detayı ile dinlendirme yeteneği sergileyen bir konsepti sergiliyor. Elissa yatak odası takımı; modern bir yalınlık üzerine kurgulanmış. Mekandaki ambiyansı ise; modern ve doğal çizgileri ile Perla nevresim takımı tamamlamış.

Elissa’da iç açıcı bir gardırop tasarımına gidilmiş. Sürgülü kapak kullanılarak, mekanın daha da genişlemesine yardımcı olunmuş. Giysileri seçerken, menteşeli kapaklara bir ölçüde bağımlı kalan hareket alanı artırılmış. Yine kapak kısmında kullanılan ayna yardımı ile hem derinlik duygusu artırılmış, hem de hakim wenge renginin rahatlatılması sağlanmış. Metalik detaylarla görsel etki artırılmış.

Yatak odasında, mümkün olan en az sayıda modül ile en fazla işlevi görmek ilk hedeflerden biri olarak düşünülmüş. Aynalı tuvalet masası, komodin gibi ünitelerde; mekanın dengesini oluşturacak net formlar kullanılmış. Düz, yalın tasarımlarda, metalik kulp dışında bir uygulamaya gidilmemiş. Bu da hem çarpıcı, hem de duru bir estetiği beraberinde getirmiş.

Bu genel konsepti salonda da devam ettirmek için; Yataş’ın Corners markası koleksiyonunda yer alan Weston‘dan yararlanılmış. Modelin hem siyah, hem de deri olması ile istenen ağırbaşlılığa tam olarak ulaşılmış. Metal ayaklar, wenge rengi ahşap orta sehpa seçeneği; salonda derinin asaletini, metalin modern yaşam içindeki simgeselliğini ve ahşabın sıcak, doğal bir ortama kattığı değerleri bir araya getirmenizi sağlıyor.
Köşe form, sunduğu geniş oturum alanı ile salonda ekstra boş alanlar yaratma olanağı tanıyor. Bu da geniş, ferah bir platform oluşturmanızı kolaylaştırıyor. Aksesuarlar ile tarzınıza uygun bir ahengi de mekana taşımak mümkün oluyor.

kaynak: Homeshowroom

About author View all posts

gkc

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.