Metrekare Rug Art’ın Yeni El Yapımı Halıları

Türkiye’de modern el halısı olma özelliğiyle ilk ve tek olan Metrekare Rug Art, birbirinden şık, farklı, göz alıcı ve kusursuz ürünleriyle göz kamaştırıyor. Ürünlerinde kanserojen madde içermeyen İsviçre boyaları, doğal kök boya, ipek, ısırgan otu lifi, kenevir, kaktüs ve Yeni Zelanda yünü gibi farklı malzemeler kullanan Metrekare Rug Art, farklı mekanların ihtiyaçlarını karşılayabilen geniş ürün yelpazesine sahip. ODEGARD’ın temsilciğini yapan firma, çok çeşitli tasarımlaırıyla hitap kitlesini geniş tutuyor.

İstenilen modelde, istenilen renk uygulaması yapılarak ve standart ölçülerin dışında “kişiye özel el halısı” üretimi yapan Metrekare Rug Art, 2001 yılında Atlanta’da halının Oscar ödülü olarak nitelendirilen “En İyi Halı Ödülü”ne sahip olmuştur. Ünlü halı tasarımcısı Jan Kath’ın el tasarımı halılarının Türkiye distribütörlüğünü yapan firmanın yeni tasarımları piyasada. Ürünlerinde, kanserojen madde içermeyen İsviçre boyaları, doğal kök boya, ipek, ısırgan otu lifi, kenevir, kaktüs ve Yeni Zelanda yünü gibi farklı malzemeler kullanılarak özel olarak elde üretilen tasarım harikası halıların ev sahibi Metrekare Rug Art, tüm zevk ve mekanlara uygun sağlıklı halılarını, estetik, güzellik ve kusursuzluktan ödün vermeyen kullanıcıları için Maçka’ daki showroomda sunan firma Classic, Le Maroc Blanc, Boro, Gamba, Mauro, Origins ve Spice’tan oluşan 8 koleksiyonu görücüye çıkardı.

Metrekare Rug Art aynı zamanda, yüksek kaliteye sahip iplikleri üst düzey işçilik ile birleştirerek geleneksel teknikleri ustaca kullanan ve estetik inceliğin tüm sırlarını koleksiyonuna yansıtan Almanya’nın ünlü halı tasarımcısı Jan Kath’ın özel halılarının da Türkiye distribütörlüğünü yürütüyor. Metrekare Rug Art’da dokunan halıların tümü Türk düğüm tekniği ile dokunurken, Jan Kath’ın koleksiyonunda bulunan bütün ürünler farklı düğüm teknikleri ile dokunuyor.

Metrekare Rug Art’ın, her mekana ve zevke uygun olarak dokuduğu, birbirinden şık, sağlıklı ve tasarım harikası ürünleri Amerika, İngiltere, İtalya ve Avustralya’ya ihraç ediliyor.

About author View all posts

brc