Ecosmart’tan Çevre Dostu, Bacasız ve Taşınabilir Tasarımlı Şömineler

6 yıl önce Avustralya’da üretimine başlanan ve kısa sürede tüm dünyada ilgi gören bacasız ve taşınabilir Ecosmart Fire tasarım şömineler Türkiye pazarına girdi. KLC İnşaat tarafından Türkiye’ye getirilen Ecosmart, denatüre etanol adı verilen yenilenebilir yeşil enerji kaynağı ile çalışıyor.
Çevre dostu açık bir şömine olan
Ecosmart, bacasız olarak üretildiği için yakıt tedariki için herhangi bir kurulum veya tesisat bağlantısı gerektirmiyor. Bu nedenle şömine, hemen hemen tüm mimari ortamlar için ideal hale geliyor.
Ecosmart, temiz yanıyor ve neredeyse hiçbir bakım gerektirmiyor. Olağanüstü tasarım esnekliğini ön plana çıkarması, Ecosmart’ın sadeliği ve tasarımının modüler yapısı, müşterilere önemli ölçüde çok yönlülük ve seçenek imkanı sunuyor.

Tasarım esnekliği

Oldukça çekici olan ve beğeni gören geleneksel açık şömineler, modern konut ve günümüz yaşam standartları ile bağdaşmıyor ve tüketicilerin aradığı gerekli çevre duyarlılığı, verimlilik ve tasarım esnekliği gibi özellikleri içermiyor. Ecosmart Fire, şömineyi yeniden tanımlayarak, onu modern yaşam alanlarının merkez odağı durumuna getiriyor. Çatı katına, stüdyo daireye veya müstakil eve kurulan Ecosmart Fire, şöminenin asıl sıcaklığını ve rahatlığını sağlarken, günümüzdeki yaşam ortamlarının çağdaş beklentilerini artırıyor. EcoSmart Fire ayrıca Interior Magazine, New York tarafından düzenlenen “2006 Best of Year – Roscoe Awards for Innovation” ödülünün de sahibi.

Çevre dostu

Ecosmart, yenilenebilir modern bir enerji kaynağı olan denatüre etanol ile çalışıyor. Denatüre etanol ise, şeker kamışı, patates, muz, kırmızı pancar ve son zamanlarda buğday gibi hububatlardan elde edilen şekerlerin fermantasyonu ile üretilen saf bir alkol olan etanolün çeşitli maddelerle natüre edilmesiyle meydana geliyor. Tamamen biyolojik ürünlerin bileşiminden oluşan denatüre etanol, nötral ekolojik bir denge sağlıyor ve temiz bir biçimde yanıyor.

Yüksek verim

Ecosmart Fire, bacasız olması nedeniyle aynı zamanda etkin bir performansa sahip. Zira ısının birçoğu artık emisyonu ile birlikte bacadan dışarı atılmak yerine odanın içerisinde kalıyor. İstenildiği zaman şömine açılıp kapatılabiliyor ve ayar mekanizması kullanılarak alevin yoğunluğu kontrol edilebiliyor. Bu özellik, yaratılan ısı miktarını ve de kullanılan denatüre etanol yakıtının oranını kontrol etme imkanı da sağlıyor. Saatte 3,5 Kw – 13.000 BTU ısı enerji vererek, 35 m2’den daha fazla bir alanı rahatlıkla ısıtıyor ve bunu saatte yalnızca 1,50 YTL’lik yakıt harcamasıyla gerçekleştiriyor.

Kalite ve Standartlar

ISO 9001:2000 gerekliliklerine uygun yönetim sistemine sahip Fire Company P/L adlı şirket tarafından üretilen ve güvenliği test edilen Ecosmart, Underwriters Laboratories (UL) listesinde kapsamlıca yer alan, türünde ilk ürün olma özelliğini taşıyor. Ecosmart koleksiyonu, ayrıca İsveç Teknik Onay Kurumu (SITAC)’ndan da yapı konusunda onay almış durumda. GS, CE ve TUV uygunluk belgelerine dair uygulanabilir standart ve test platform incelemeleri gerçekleştirilmiş ve Fire Company, Globalnorm Gmbh şirketi tarafından verilen Uygunluk Doğrulama Beyanatı belgesini de elinde tutuyor.

About author View all posts

brc

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.