Hitit Seramik’ten Yeni Porselen Serileri

Hitit Seramik sektörde edindiği 20 yıllık tecrübe ile kullanıcıların ve mekan tasarımcılarının tercihini kazanan, çok farklı desen ve ebatta fayans, seramik, porselen karo ve mozaik üretim kapasitesine sahip. Firma, şu anda 20 milyon m² olan üretim kapasitesini, gelecek yıllarda daha da arttırmak üzere yatırım yapıyor. 2009 yılında faaliyete geçireceği Bozüyük’teki tesiste ise Cotto üretimini gerçekleştirmeyi planlıyor.

Hitit Seramik’in 2008 ürün portfoyüne yeni kattığı Leather, Texstone ve Krater Porselen Serileri de kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Mekan tasarımcıları, mimarlar ve kullanıcılar kendi zevklerine ve estetik görüşlerine uygun olarak farklı renk ve döşeme alternatifi seçeneklerini bu serilerde buluyorlar. Doğal olarak; bu estetik görünüşün, sağlamlık ve dayanıklılık ile birleşerek bütünlük oluşturması öncelikli tercih sebebi oluyor.

Leather:
Gerçek deri görünümüne sahip Leather Serisi Porselen Karolar, üzerindeki deri desenli kabartmaların yarı parlatılması tekniği ile oluşuyor. Beyaz, bej, kahve, siyah ve kırmızı renk çeşitleri ve ışıl ışıl görüntüsü ile her tür mekana aydınlık katıyor. İç ve dış mekanda, tüm yaşama alanlarında ve ıslak mekanlarda yer ve duvar kaplaması olarak rahatlıkla kullanılıyor. 60×60 ve 30×60 ebatlarında rektifiyeli olarak üretimi sayesinde sıfır derz uygulaması yapmaya olanak sağlıyor. 10×60, 5×60 ve 5×30 cm ebadında, karolarla uyumlu bordürleri ve dekorları ile gerçek bir görsel şölen yaratmak mümkün oluyor.

Krater:
Doğal taş görünümüne sahip Krater serisi lappato, hummered ve hummered-antislip olarak üretiliyor. Sırlı porselen olan bu serinin 60×60, 30×60, 45×45 ve 33×33 ebatları iç ve dış mekanlarda kullanıma uygun. Antislip özelliği ile havuz kenarlarında kullanım açısından doğru bir seçim. Serinin almond, bej, golden ve bone renkleri tasarımcı ve kullanıcıların tercihi doğrultusunda mekanlarda yerini buluyor. Tüm Full Body, sırlı ve teknik porselenlerin, karo ebatlarıyla uyumlu süpürgelik, merdiven basamakları ve köşe çözümleri ile mekanı bir bütünlük içerisinde oluşturmak mümkün.

Texstone:
60×60, 30×60 cm ebadında üretilen Texstone Serisi, 6 renk alternatifine sahip ve Full Body porselen tekniği ile rektifiyeli olarak üretiliyor. Renk altenatifleri vanilya, şampanya, köri, kakao, gri ve nero. Water-jet ile kesilerek oluşturulan telis dekor ve bordürleri, mekan tasarımcılarının zevkleri doğrultusunda farklı döşeme stilleri yaratmaya oldukça uygun. Dokudaki kumaş deseni, yaşama mekanlarında sıcak bir his uyandırdığı gibi uyumlu renk geçişleri ile farklı ve özgün mekanlar tasarlanmasına olanak sağlıyor.

iletişim:
Adres: 19 Mayıs Mah. Mehmetçik Cad. No:112 80290 Fulya Şişli
İSTANBUL – Türkiye
Telefon: 0212 216 66 30
Fax: 0212 213 66 95
Web: www.hititseramik.eu

kaynak: raf.arkitera

About author View all posts

gkc

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.