RocaKale’den Tasarım Serisi Lavaboları

RocaKale – Tasarım Serisi Lavaboları

RocaKale – Tasarım Serisi Lavaboları

RocaKale’nin farklı tasarımcılarla oluşturduğu Tasarım Serisi Lavabolar’ı formları ve işlevsellikleri ile banyoları sıradanlıktan uzak mekanlara dönüştürüyor.Tasarım Serisi Lavabolar’ın Can Yalman imzasını taşıyan lavaboları Zen ve Flow. Zen ve Flow, banyoların “insanın özüne dönmesini sağlayan ayrıcalıklı mekanlar” olduğu düşüncesinden yola çıkılarak tasarlanan özel lavabolar.

Tasarımı ile doğanın denge ve uyumunu yansıtan Zen, sade ve yalın formu ile dikkat çekiyor. İnce iki ayak üstünde uzanan lavabonun zarif gövdesi, doğal bir kabuk siluetinde suyu yücelterek kullanıma sunuyor.

Zen’in farklı formu, banyolar için vazgeçilmez bir renk olan beyazın yanı sıra siyah renk alternatifi ile daha dikkat çekici bir görünüm kazanıyor.

FLOW ise sağlam dış yapısı ve suyun akışkanlığını simgeleyen iç detayı ile iddialı bir karakter çiziyor.

Suyun hareketli yansımaları FLOW’un tasarımında zengin bir çeşitlilik ile vücut buluyor. Tezgah üzeri kullanıma yönelik tasarlanan lavabonun 5 farklı modeli tüm mekanlara uyum sağlıyor.

İspanyol tasarımcı Ramon Benedito Graells tarafından tasarlanan taşıyan “Kalahari, Mohave, Bol ve Fontana” özellikle etajerli ve çanak lavabo seçenekleri ile ön plana çıkıyor.

Alışılmadık incelik ve düzlükteki formu ile Kalahari lavabo, hem küçük hem de geniş banyolara sadelik ve hafiflik duygusunu taşıyor. 65 cm ve 80 cm olmak üzere iki ebata sahip Kalahari, tek başına kullanılabildiği gibi banyo dolabı ile tercih edilebiliyor. Tek başına kullanımlarda isteğe bağlı olarak lavaboya monte edilebilen krom havluluk, lavabonun fonksiyonelliğini de artırıyor.Yuvarlak çizgilerin çevrelediği köşeli alanı ile benzersiz bir lavabo olan Mohave, banyolar için cesur ve farklı bir seçenek. 110 cm ebatı geniş mekanlara hitap ederken Mohave’nin 75 cm’lik ebatı daha küçük mekanlarda etajer kullanımından vazgeçmek istemeyenler için ideal bir ürün. Ayrıca krom havluluk seçeneği de opsiyonel olarak sunuluyor.

Bol çanak lavabo, kusursuz yuvarlaklığı ve dinamizmi ile banyoların sempatik ve genç yüzü. 42 cm’lik çapı ile küçük banyolarda da tercih edilebilecek olan Bol, size özel banyolar yaratıyor.60 cm’lik Fontana çanak lavabo, tezgah üstü olarak kullanılabileceği gibi duvara monte edilerek de kullanılabiliyor.

RocaKale Tasarım Serisi Lavabolar grubunun bir diğer parçası olan Lotus lavabo serisi, geometrik lavabo trendinin başarılı bir örneği. Lotus lavabo serisi kare, yarım tezgah kare, tezgah altı ve tezgah üstü lavabo modelleri ile banyolarda farklı uygulamalara olanak tanıyor.

Tüm Tasarım Serisi Lavabolar, RocaKale’nin farklı armatür serilerinde yer alan lavabo bataryaları, yüksek lavabo bataryaları ve duvardan ankastre lavaboları ile mükemmel bir uyum sağlıyor.

Kaynak : raf.arkitera.com

Ayrıntılı bilgi için;

www.rocakale.com.tr

About author View all posts

brc

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.