VitrA’dan Water Jewels (Su Mücevherleri) Serisi

VitrA’nın ileri teknoloji anlayışı, tasarımcı Matteo Thun’un estetik ve fonksiyonel faydaları ortaya çıkarmasına, sıra dışı malzemeler kullanmasına izin verdi. Tasarımcı, VitrA’nın yenilikçi yaklaşımları sayesinde, Water Jewels’ı yaratırken seramikle sınırlı kalmadı. Farklı malzemeleri banyolara taşıyan Water Jewels’da ahşap, mermer, VitrA solid ve cam kullanıldı. Farklı boylarda ve değişik malzemelerle yaratılan koleksiyon, banyo alanlarında benzersiz bir atmosfer yaratma olanağı sunuyor.

Water Jewels Serisi’nde dışı terrakota içi mavi veya turkuaz olan özel sırlama teknolojisiyle üretilen seramik çanak lavabolar, platin sırlı seramik çanak lavabolar, farklı doku seçenekleriyle mermer çanak lavabolar, VitrA Solid, ahşap veya cam çanak lavabolar var. Ayrıca farklı desenleri ile ahşap veya siyah/beyaz VitrA solid tabaklar da koleksiyona çeşitlilik katıyorlar.

Water Jewels Serisi’nin klozeti 2.5 ya da 4 litre ile yıkama yapabilme özelliğine sahip, son derece çevreye duyarlı bir ürün. Alman Standartları Enstitüsü LGA’dan onay alan ekonomik klozet dünyada bir ilk. Paneli el yapımı ahşap kaplama olan 190×90 freestanding Water Jewels küvet, yerden banyo bataryasıyla uyumu ve geniş etajeri ile kullanım kolaylığı sağlıyor. Tasarımındaki yalınlık, suya dayanıklı ahşap paneli, suyun açık unutulduğu durumlarda su taşma riskini ortadan kaldıran otomatik sifon aktarım sistemi gibi detaylar ise, onu çekici kılan diğer özellikleri. Banyoda herhangi bir duvardan bağımsız kullanılabilen bu ürün dekorasyonlara özgürlük katarken, evin su bağlantısı yapılabilecek herhangi bir yerinde kullanılabilmesi ile hayal gücünü zorluyor. 180×80 ve 170×75 ebat seçenekleri ile Water Jewels küvet normalden daha kısa olan 42 cm’lik yüksekliği ve 3/4 oranındaki daha az iç hacmi ile diğer ürünlerden farklılaşıyor. Bu özelliği ile su tasarrufunu desteklerken, yaşlı ve engelliler için kullanım kolaylığı sağlıyor. Ürün aynı zamanda özel bir sifon seçeneği ile kumanda edilebilen, sifondan su doldurma özelliğine de sahip.

Kaynak : raf.arkitera.com

About author View all posts

brc

1 CommentLeave a comment

  • merhaba ben evimin banyosunu yaptırmak istiyorum.Viyranın televizyonda reklamını gördüm gerçi normaldede vitrayı biliyorumda ama televizyonda taksitli kampanyalı fiyatlardan bahsediyor bu konuda bilgi almak istiyorum.Ben ankarada oturuyorum.Bu konuda yardımcı olurmusuz.Teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.