iTable Kahve Sehpası

Apple tasarımları teknolojiye karşı iştahımızı kabartırken mobilya tasarımlarına da ilham kaynağı oluyor. “Apple benim sevdam” diyenler için Studio Ginepro tarafından ilk kez 2008 Milan Tasarım Haftası’nda sunulan iTable Kahve Sehpası…

 

iTable Kahve Sehpası Corian marka akrilik levhadan üretilmiş. Akrilik levha genelde mutfak ve banyo tasarımlarında kulllanılan bir malzeme. En önemli özelliği çok sert bir taş gibi görünmesine rağmen istenilen formun verilebiliyor olması. Ayrıca bir sürü renk alternatifi de bulunuyor. Orijinal tasarımın en önemli eklentilerinden biri olan “ekran” camdan yapılmış. Sehpanın ayakları da çelikten üretilmiş.

Studio Ginepro tarafından 2008 Milan Tasarım Haftası için üretilen üç adet iTables tasarımlarından biri bir  otele, bir diğeri de bir sanat galerisine satıldı.

Mirko Ginepro tasarımı şöyle anlatıyor:

Gündelik objelerden ilham almayı seviyorum ve bir Mac kullanıcısı olarak bu tasarımlar her gün gördüğüm şeyler. Tasarım fikri de aslında mobilya olmayan bir objeyi kullanışlı bir hale dönüştürmekten çıktı.

Üç klasik renkte (beyaz, siyah ve parlak sarı) üretilen iTables 120 x 75 cm ölçülerinde ve yaklaşık 30 cm yüksekliğinde.
Özel sipariş üzerine üretilen iTables kahve sehpalarının her biri özgün tasarım sunuyor.

Kaynak: Studio Ginepro ve Cult of Mac

About author View all posts

chiydem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.