Mad Men Tarzı: 1960larda Dekorasyon

Mad Men dizisi ile 1960lar Amerikası’na hızlı bir şekilde girdi hayatımıza. Kalem etekler ya da sımsıkı tutturulmuş saçlar ile 1960ların saç, makyaj ve kıyafetlerini inceler olduk. Peki ev, ofis ve mobilya tasarımları? Mad Men tarzı retro-şık dekorasyonda size fikir verebilmesi için o zamanların ruhunu yansıtan iç mekan tasarımlarını biraraya getirdik. 

Küçük dokunuşlarla evinizde retro-şıklık yaratmanız çok kolay. Mad Men dizisinde gördüğümüz dekorasyon unsurularından mobilya takımları ile bu havayı yakalayabileceğinizi düşünüyor olabilirsiniz ama bu tür bir dekorasyonda evinizin demode olma ihtimali çok yüksek… Bizim önerimiz gündelik eşyalar ile bu tarzı birleştirmeniz. Örneğin tekli bir koltuk, lamba, viski bardakları, saat ya da ailenizden kalma bir daktilo ve poster. Yaşanmışlıkarı olan eşyalar ile evinize hikayeler de katabilirsiniz. Size önerimiz, işe aile büyüklerinin kullanmayıp kaldırdıkları eşyaları karıştırarak başlamanız.

Görseller: House Beautiful

 

About author View all posts

chiydem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.