Duvarlarda Yeni Moda: Vinil Çıkartmalar


vinil çıkartmalar
vinil çıkartmalarvinil çıkartmalar

Duvarlarda neler oluyor farkında mısınız?

Renkleniyor, desenleniyor, çiçekleniyor ve yaşam alanınızın neredeyse baş aktörü olma yolunda ilerliyorlar. Markalar koleksiyonlarına sürekli yeni boya tonları, duvar kağıtları, stencil formları ve dokulu malzemeler eklerken, tasarımcılar boş durmuyor; özellikle yeni duvar sticker’larıyla en sade stilleri bile baştan yaratıyorlar.

Hangi kağıdı seçmeli

Bir dönemin vazgeçilmezi duvar kağıtları, son yıllarda dekorasyonun yıldızı oldu. Mobilyalarınıza fon olarak kullanabileceğiniz bu renk ve desen cümbüşünde, her stile uygun seçenekler mevcut. Büyük desenleri tercih eden cesur yürekler kadar, daha sade tasarımları seven modernistler için de duvarların söylediği çok söz var.

Hafif desenli ve açık renkli duvar kağıtları, yaşadığınız ortama canlı ve taze bir hava katar. Yatak odanızın, günlük yaşam alanlarınızın, hatta mutfağınızın havasını tazelemek istiyorsanız minik ve hafif desenli kağıtları, açık renk mobilyalarla kombinleyerek hoş ve iç açıcı bir atmosfer yaratabilirsiniz. Özellikle pembenin bütün tonlarını ve pastel yeşilleri tercih edebilirsiniz.

Sticker’lar çok popüler

Yaşadığımız mekanlarda pratik ve ekonomik yollarla farklılık yaratmak söz konusu olduğunda akla gelen ilk seçenekler boya ya da duvar kağıtlarıdır. Oysa bunlara alternatif olan ve son yıllarda çok fazla kullanılmaya başlanan daha pratik bir çözüm var: sticker’lar, yani vinil çıkartma desenler… Öyle ki, sadece duvarlarda değil, tavan, zemin ve dolap kapaklarında bile kullanım alanı bulan bu malzeme, mutfaktan yatak odasına her odada da rahatlıkla uygulanabiliyor. Vinil çıkartmalar, evinizde yaratmak istediğiniz etkiyi veya kendi evinizin dekoratörü olma isteğini kolaylıkla verebilen, uygulaması çok kolay bir malzeme.

Duvar ve zeminlerinizi rahatlıkla yenileyebilirsin, evinizde istediğiniz güzellikte bir görüntü elde edebilirsiniz. Vinil çıkartmaların en önemli özelliklerinden biri ne ekstra bir yapıştırıcı malzemeyi ya da kimyasalı, ne de uygulama için özel bir tekniği gerektiriyor. Duvarlarınızı ve evinizi süslemek için yapılmış alternatif bir malzeme. Ayrıca kendinden yapışkanlı olduğu için uygulaması son derece kolay, silinebiliyor, neme ve yırtılmaya dayanıklı.

Vinil Çıkartmalar için:

Sticker’lar için…

Lunapark Yaratıcı Çalışmalar: (212) 245 94 14, www.lunapark-tr.com

Studio Nommo: (212) 287 49 92, www.studionommo.com

IKEA: (216) 528 05 28, www.ikea.com.tr

Sante Medya: (216) 339 32 68-71, www.santemedya.com

D-c-fix: (216) 472 16 88, www.akalindeco.com

Altın Yaprak: (216) 317 94 37, www.altin-yaprak.com

Props: (212) 323 31 54, www.props.com.tr
Kaynak: Hurriyet.com.tr

About author View all posts

gkc

1 CommentLeave a comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.