3. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması ödül töreni MOSDER

Geçtiğimiz aylarda (8 kasım 2007) mobilya tasarım oskarları dağıtıldı. Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından düzenlenmiş olan 3. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması ödül töreni İstanbul’da gerçekleştirildi. Üniversitelerin
İç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı ve çevre tasarımı bölümü öğrencilerinden toplam 270 proje başvurusu almış olan tasarım yarışması yemek odası takımı, yatak odası takımı, genç odası takımı, oturma grubu ve kanepe olmak üzere 5 kategoride 25 proje ödüllendirildi. Ödül alan projelerden birkaçını paylaşalım:

Yemek Odası Kategorisinde; İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı öğrencisi Gökhan Keman’ın Built-Out adlı çalışması birinciliğe layık görüldü. Tasarımın konsepti; varolan konsol, büfe,masa ve sandalye ürünlerinin bütünlükçü bir yaklaşımla daha az yer kaplayarak daha pratik hale getirilmesi ve estetik bir bütünlük içinde oluşturduğu mekansızlık ile yeni kullanım senaryoları oluşturmasıdır.

built-outbuilt-out

Yarışmanın Yatak Odası Kategorisinde birinciliği Marmara Üniversitesi İç Mimarlık öğrencisi Cihan Kırışgiloğlu ile Karadeniz Teknik Üniversitesi İç Mimarlık öğrencisi Özge Uğur’un ortak çalışması olan Beşik kazandı. Yatak odalarımızda bebekliğimizden bir iz…

mosder yatak odası takımı

Genç Odaları Kategorisinde birinciliği Anadolu Üniversitesi İç Mimarlık öğrencisi Ebru Ayas kazandı. Ayas’ın projesi, Round adını taşıyor.

mosder

About author View all posts

gkc

4 CommentsLeave a comment

 • Muhteşem tasarımlar, bunlardan edinmek için verebileceğiniz bir iletişim adresi , telefon vs. varmıdır? hayata geçirmek isterdim bu projeleri, düzgün bir iş planı verilebilirse.

  Saygılarımla,

  HK

 • Yarışma koşulları arasında:

  “III. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışmasında ödül kazanan tasarım çizimleri ve uygulamaları, ödül kazanan yarışmacının adı da belirtilerek, MOSDER tarafından 2008 IMOB İstanbul Mobilya Fuarında sergilenecektir. Ödül ve mansiyon kazanan tasarımlarla ilgili doküman ve görsel malzemenin, eğitim, tanıtım ve sergileme amacıyla kullanım hakkı MOBİLYA SANAYİCİLERİ DERNEĞİ (MOSDER)’e ait olacaktır.”

  paragrafı yer alıyor. Bu ödüllü tasarımlar, 30 ocak-3 şubat tarihleri arasında gerçekleştirilmiş olan IMOB İstanbul mobilya fuarında sergilendi.

  Yarışmayla ilgili iletişim bilgileri:

  MOSDER YARIŞMA SEKRETERLİĞİ
  Işılay KÜÇÜKİSBİR

  Adres: İDTM A2 Blok Kat: 9 No: 299, Yeşilköy – İstanbul
  Telefon: 0212 465 69 17 / 18 Faks: 0212 465 69 18
  E-mail: asistan mosder.org.tr

 • bnde iç mimar olmak istiyorm baya zevkli bi iş ama bnce o yatak odası tasarımı gzl olmamş birincilik o tasarma yakışmamış daha iyisi ola bilirdi tasarm çk sıradan

 • çok şüper olmus arkadaslar gercekden ya bende iç mimar olmayı iştıyorum ve olacagıma ınanıyorum bersey dah surmak esdıyorum iç mimarlıgı kaç puanla alıyolar
  acaba….
  cevaplarınızı beklıyorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.