Duravit’ten Banyolarınızda Aydınlık ve Ferahlık Yaratan Çözümler

Duravit - Mavi Aydınlatma

Duravit - Mavi Aydınlatma

Münihli ünlü tasarımcı Herbert Schultes’in Duravit için tasarladığı Mirrorwall (aynalı duvar) yeni yıla yenilenen banyolarla girmek isteyenler için ideal. Banyo küveti, ayna, dolap veya lamba gibi tek başına duran parçaları banyoya yerleştirirken duvarı yıkmadan bu parçaların tümünü bir bütün içinde birleştirmek isteyen Shultes’in tasarımının özü, görsel yalınlığı. Aynı zamanda vücuda en iyi ışığı vermesine karşılık nötr bir art alan sunuyor.

Üç parçadan oluşan minimalist tasarım
Schultes, tüm işlevleri sadece üç parçada birleştirmeyi başardı; art alan olarak komple bir ayna duvar, bir seramik monoblok ve bunun içine doğru giden yatay seramik kuşaklı bir ahşap konsol. Konsolun üzerinde aynaya zarif bir şekilde yansıyan seramik bir lavabo duruyor. Konsolun altında, önü seramikli tuvalet ünitesi monoblok tasarım olarak devam ediyor. Güçlü alüminyum çerçeve tüm üniteyi çevreleyip mimari etkiyi yumuşatıyor. Aynalı duvar tek ve iki parçalı 2 m’lik boylarda 1200 mm’den 1700 mm’ye kadar dört değişik genişlikte mevcut.

Aynalı duvarların arkasındaki “Gizli Dolap”
Son derece zarif bir çözüm olmasının yanı sıra pratik… Narin bağlantılar aynalı duvarın arkasında gizli bir boşluk yaratıyor. Örneğin, lavabonun üzerinde ortaya çıkartılacak iki kapak bulunuyor.

Açıldığında, aynalı iç taraflar arka duvarla birlikte “aynalı dolap” oluşturuyor. Kapılara takılı uygun büyüklükteki kiraz ağacı kutular, banyoda kullandığınız günlük eşyalarınızı kolayca erişilebilecek hale getiriyor. Gizlenen yan kabinlerde elektrik prizleri bulunuyor ve ilave faydalı depolama boşluğu sunuyor. Konsolun ön veya yan tarafına takılı pratik bir havlu askısı var ve tuvalet ünitesinin kendisi inanılmaz bir şekilde geniş. Tasarımın sağladığı bu estetik ve pratiklik mükemmelliğin gövdesini oluşturan üçüncü yaşamsal parçayla birleşiyor; doğru aydınlatma!

Optimum gövde profili için optimum aydınlatma
Eğer oda yeteri kadar iyi aydınlatılırsa, gerekli olan tek şey aynalı duvar bölgesini aydınlatmak. Bu durumda dışardan takılan 500 lükslük lamba ideal çözüm. Bu çözüm, yüz üzerine odaklanan mükemmel bir aydınlatma sağlıyor. Bunun için ışık kaynağı yansıtma “yelkeni” vasıtasıyla perdeleniyor. Özel şekli ve yapısı nedeniyle bu yelken, ışığı hassas bir açıda kırıp ve tam olarak gerekli yere yansıtıyor.

Aynalı duvar üzerinde “kara delikler” ortaya çıkmasını önlemek için ışığın hassas bir şekilde belirlenen bir kısmı tavanı da aydınlatıyor. Dışardan takılan lamba alternatifi ile oda aydınlatması ve aynalı duvar aydınlatması homojen olarak birleşerek tüm odanın yüksek kalitede aydınlatılmasını sağladığı için uygun büyüklükteki banyoların duvarına doğrudan da takılabilir.

About author View all posts

brc