Häfele’den Mobilus Hareketli Dolaplar

Hafele - Mobilus Dolaplar

Hafele - Mobilus Dolaplar

İç mekan tasarımında sınırsız ‘hareket’ olanağını ve ‘özgür alanları’ gündeme getiren Häfele, hareket kabiliyeti, mobilyanın işlevselliğini artırırken mekanlarda kullanıcıya ek depolama alanı kazandırıyor. Häfele’nin yenilikçi kayar mekanizması, ‘ağır yüklerin çok hafif bir dokunuşla en iyi biçimde kaydırılması’ fikrinden yola çıkarak geliştirildi. Yüksek ve ağır dolapların içlerindeki eşyayla birlikte çok az güç sarf ederek, sıra dışı bir yöntemle kaydırılabilmesini mümkün kılan ve mobilyaları ‘harekete geçiren’ Mobilus ile yaşam alanlarının daha verimli ve değişken biçimde kullanıldığı, tasarım odaklı mekan konseptleri geliştirilebiliyor.

İki ya da üç dolap arka arkaya yerleştirilerek mekan derinliği daha iyi değerlendirilebiliyor; kimi mekanlarda gerektiğinde dolapların yatay eksende dönmesi ya da iki taraflı kullanılması da sağlanabiliyor. Bu kayar sistem teknolojisiyle, döner ve kaydırılabilir mağaza sergilemeleri, yatak odalarında gardırobun ardı sıra yerleştirilmesi ya da duvara monte kayar raflar gibi daha önce benzeri olmayan yaratıcı çözümlere ulaşmak mümkün. Koridor tipi alanlarda, yan yana konan dolapların bu mekanizma  sayesinde gerektiğinde iki yana kaydırılabilmesiyle yeni geçiş alanları oluşturulabiliyor ya da iki bölümlü dolaplarla her yönde optimum kullanım alanı elde edilebiliyor. Ağır mobilyaların ‘hareketlenmesi’, alanların çok daha verimli kullanıldığı özel ve genel kullanıma açık ortamlarda, tümüyle yeni ve ‘değişken’ mekan ve mobilya fikirlerine sınırsız özgürlük getiriyor.

ayrıntılı bilgi için : www.hafele.com.tr

About author View all posts

brc

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.