Bisikletler için Özel Park Tasarımları

Manifeso ArchitectureBisiklet Park TasarımıÖzellikle nüfus yoğunluğunun fazla olduğu kentlerde çevre kirliliğinin artışındaki küresel kaygılar bisiklet ulaşımını daha çok tercih edilen bir araç haline getirdi. Tabi bu da beraberinde sayısı gün geçtikçe artan bisikletlerin nerede saklanacağıyla ilgili yepyeni bir sorun yaratıyordu. Ünlü bir New York firması olan Manifeso Architecture bu sebepten yola çıkarak çevresel faktörlerin rahatlayacağını düşünerek tasarladığı bisiklet park projesini hayata geçirdi.

Şekliyle halk dilinde farklı isimler de alan tasarım, metropol hayatının büyük bir bölümünde sağladığı kullanışlılığın yanısıra, binaların yanında makara veya bisiklet askısı gibi estetik bir görünüm de oluşturuyor.

Diğer bir bisiklet park tasarımı ise yine New York caddelerinden. Renkli ve çizgisel araba formuyla bisikletlerin bir araya toplanması amaçlanarak esprili bir hava yaratılmış.

Detaylı bilgi: mfarch
Projeyle ilgili farklı yazılar: fantastic-dl, designbuzz

Manifeso ArchitectureManifeso ArchitectureBisiklet Park Tasarımı

About author View all posts

brc

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.